De schoorsteen blijft

De steenfabriek Timmermans in Elst is gesloopt om meer ruimte te maken voor rivier de Lek. Rijkswaterstaat heeft besloten om de schoorsteen te restaureren.

Elst Timmermans schoorsteen temidden van sloopHiermee gaat een wens van veel Elstenaren, gemeente Rhenen en het Utrechts Landschap in vervulling. Ook Usine is verheugt over dit bericht. De schoorsteen geldt als een markant herkenningspunt met cultuurhistorische waarde. Het herinnert van verre aan de steenfabriek, zo kenmerkend in de uiterwaarden van dit gebied.

In verband met torenhoge restauratiekosten wordt alleen de onderste 32 meter van de 50 meter hoge schoorsteen opgeknapt. De bovenste 18 meter wordt gesloopt. Restauratie daarvan en toekomstig beheer en onderhoud zijn te duur.

Bron Usine

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *